Предавање у Салфелдену

У суботу, 17. новембра 2018. године, парохију и храм Сабора Срба Светих у Салфелдену посетио је отац Недељко Горановић, други парох Гаревачки (Епархија зворничко-тузланска).

Отац Недељко је служио вечерњу службу, а потом је одржао предавање на тему Пост – покајање – причешће. Током свог излагања, он је појаснио вернима да је пост прва заповест дата људима у рају, јер су прародитељи смели јести од сваког дрвета само не од дрвета „познања добра и зла“ и  указао на значај хришћанског поста као средства духовног уздизања. Говорећи о значају покајања он је, између осталог, нагласио опрост као важан део покајничког духовног очишћења и закључио да сједињење са Господом Исусом Христом у виду једења и пијења Његовог Пресветог Тела и Његове Пресвете Крви, јесте врхунац живота сваког Хришћанина.
У недељу, 18. новембра, отац Недељко је служио Свету Литургију у Салфелдену уз саслуживање надлежног пароха оца Гојка Остојића.

Православни Срби у Салфелдену и околини са захвалношћу су испратили драгог госта уз наду да ће их отац Недељко ускоро поново посетити.

Извор: crkva.at