ЗАЦЕЉЕНА РАНА ПОЛУВЕКОВНОГ РАСКОЛА

Фото: СПЦ

Хиљаде верних испунило је, 19. маја 2022. године, Саборни храм Светог Саве на Врачару, где су свету архијерејску Литургију служили Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије и Његово Блаженство Архиепископ охридски и македонски г. Стефан уз саслужење архијереја Српске Православне Цркве и Македонске Православне Цркве - Охридске Архиепископије, у молитвеном присуству Његовог Блаженства Архиепископа охридског и Митрополита скопског г. Јована.

На светој Литургији, којом је после више од пола века искушења васпостављено међусобно литургијско и канонско општење, саслуживали су високопреосвећена господа митрополити преспанско-пелагонијски Петар, дебарско-кичевски Тимотеј, дабробосански Хризостом, струмички Наум; преосвећена господа епископи сремски Василије, зворничко-тузлански Фотије, полошко-кумановски Јоаким, крушевачки Давид и хераклејски Климент; у молитвеном присуству архијереја, чланова Светог Архијерејског Сабора Српске Православне Цркве.

Извор: СПЦ

Повезане вијести:

ПАТРИЈАРХ ПОРФИРИЈЕ: Наш циљ је да испунимо Реч Христову – да једно будемо!

АРХИЕПИСКОП ЈОВАН: Чувајмо јединство! Да се не понови бесмислени раскол!

АРХИЕПИСКОП СТЕФАН: Показали смо заједништво у најсветијем, у Крви и Телу Христовом

СВЕТИ АРХИЈЕРЕЈСКИ САБОР САОПШТЕЊЕ МАКЕДОНСКА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА