ЕПИСКОП ФОТИЈЕ НА ЛИТУРГИЈСКОЈ ПРОСЛАВИ КРСНЕ СЛАВЕ РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ

Фото: Страхиња Крагуљ
Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије началствовао је 9. јануара 2022. године, на празник Светог првомученика и архиђакона Стефана, крсну славу Републике Српске, светом архијерејском Литургијом у Саборној цркви Христа Спаситеља у Бања Луци.

Саслуживали су Његово Високопреосвештенство Митрополит црногорско-приморски г. Јоаникије и Његово Преосвештенство Епископ бањалучки г. Јефрем у молитвеном присуству преосвећене господе епископа врањског Пахомија, зворничко-тузланског Фотија, славонског Јована, бихаћко-петровачког Сергија и многобројних верних међу којијма су били председница Републике Српске Жељка Цвијановић, премијер Радован Вишковић, српски члан Председништва БиХ Милорад Додик, градоначелник Бањалуке Драшко Станивуковић.

На крају свете Литургије епископ Јефрем је заблагодарио патријарху Порфирија на указаној љубави и доласку у Бања Луку да заједно прославе Светог архиђакона Стефана и да се помоле за српски народ и Републику Српску.

-Не можеш волети никога и ништа,ако не волиш своје родитеље, ако муж не воли жену, жена мужа. О каквој онда љубави према било коме или било чему говоримо ако не можемо волети оног који је ту поред нас и дат нам да њему посведочимо да смо верни Христу. И моји су корени овде и знам добро своју ђедовину и знам да је ту на том месту дубоки корен вере православне, вере хришћанске, а исто тако и на сваком центиметру ове дивне, благословене земље, а најпре благословене вама људима који сте положили веру у Христа на почетку сваког вашег дана, на почетку сваке ваше мисли, на почетку свих ваших трудова и међусобних односа. Ако је љубав оно што нас везује, љубав према Христу и мир који добијамо од Њега, сигурно је онда да ћемо ту љубав и тај мир сведочити и свима другима који се на другачији начин моле Богу и имају другачије презиме, беседио је патријарх Порфирије.
Након беседе Патријарх Порфирије је благословио славске дарове које је принела председница Републике Српске.

Фото: Страхиња Крагуљ
​Извор: СПЦ

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПОСЈЕТЕ ДАН РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ СВЕТИ СТЕФАН БАЊА ЛУКА ЕПАРХИЈА БАЊАЛУЧКА ЕПИСКОП ЈЕФРЕМ ПАТРИЈАРХ ПОРФИРИЈЕ МИЛОРАД ДОДИК ЖЕЉКА ЦВИЈАНОВИЋ ФИЛИП КАРАЂОРЂЕВИЋ