Свечаност у Шамбезију поводом доделе диплома

У суботу, 20. октобра, у Православном центру у Шамбезију надомак Женеве, уручене су дипломе за успешно завршене мастер студије генерацији школске 2017/18 године. Као што је то пракса, присутним званицама током свечаности су представљени и нови студенти који ће похађати ову високошколску установу наредних година.

Додели диплома су, осим професора из православног центра у Шамбезију, професора римокатоличког факултета у Фрибургу и професора протестантског факултета у Женеви, присуствовали и бројни гости.

С обзиром на то да у овој установи бораве редовно и српски студенти, свечаности је, као гост, присуствовао и надлежни парох женевски јереј Александар Ресимић. Српски студенти, који су ове године одбранили своје радове и добили дипломе, су: ђакон Станко Лакетић, професор Богословије у Сремским Карловцима (епархија сремска), господин Марко Палежевић (епархија сремска) и господин Остоја Дикић (епархија зворничко-тузланска).

Након свечаности, за све присутне је приређен пријем и послужење у свечаној сали.

Извор: Епархија аустријско-швајцарска