Саборна црква у Токију добиће звона послије 90 година

У Саборној цркви Светог Васкрсења Христовог у Токију, која је лична карта овога града, први пут после 1928. године поставиће се нова звона. У земљотресу 1923. године срушен је звоник и сва су се звона разбила. По изјави архимандрита Герасима (Шевцова), пре тачно 90 година звона су била подигнута на своје место. Након што је црква обновљена, једно звоно изливено у Москви 1884. године пренето је из цркве у Хакодатеу на нови звоник, а пет звона је изливено у Пољској 14. септембра 1928. године.

11 нових звона је изливено у фебруару, у Јарослављу благословом митрополита токијског и свег Јапана Данила, а исплаћена су из оставине Григорија и Галине Хатори, који су завештали свој новац Јапанској Цркви 1969. године. Пре него што су звона подигнута на звоник одслужен је чин освећења звона.

Извор: Православие.ру (са енглеског Инфо служба СПЦ)

ЈАПАН