Прва црква у Москви у част Царских мученика

Прва црква у Москви која је добила име по Светим царским мученицима цару Николају II и његовој породици изграђена је у Северном округу, известила је Служба за штампу заменика руске Думе Владимира Ресина, супервизора капиталног програма за изградњу цркава, а преноси агенцији РИА-Новости.

Црква може да прими две стотине верника. Капела на овом месту изградње била је постављена још 2013. године, на 400 - годишњицу Дома Романових. Велика војвоткиња Марија Владимировна Романова касније је учинила приватну посету месту изградње.

Парохијски вебсајт истиче да су Царски мученици изабрани као заштитници цркве, јер се много хришћана у Русији данас обраћа њима у молитви за јачање својих породица и за помоћ у подизању своје деце у вери и побожности, за очување њихове чистоте и чедности, за помоћ у школама, и за напредовање и оживљавање руске Отаџбине.  Други корак у изградњи је тренутно у току -изградња двоспратне парохијске куће.

Програм „За изградњу православних цркава Москве“ познат је и као „Програм 200“ због планова да се изгради 200 нових цркава у Москви. Патријарх је захвалио московским властима када је овај програм најављен 2010. године јер је управо то и у интересу православних верника. Тренутно постоји 16 цркава у московском Северном округу, укојем живи 1,161.000 лица. У плану је изградња још 27 цркава, од којих је 6 већ почело да се гради, а осталих 5 је у фази дизајнирања.

Извор: Православие.ру

СВЕТИ МУЧЕНИЦИ РОМАНОВИ РУСИЈА