ОБЈАВЉЕН "УВОД У СЕКТОЛОГИЈУ" В. А. МАРТИНОВИЧА

У издању московског ставропигијалног Сретењског манастира објављена је књига !Увод у сектологију", искусног познаваоца ове тематике Владимира Александровича Мартиновича, начелника Синодалног одељења за студије секти Белоруске православне цркве.

На сверуском нивоу књига је објављена по налогу Наставног комитета Руске православне цркве, ради широког служења у образовању црквених кадрова.

У књизи "Увод у сектологију" дат је приступ сектама као целовитом типу нетрадиционалне религиозности, извршена је типологија секти, а обрађени су и проблеми уласка у секту, чланства у њој, као и деструктивног секташења.

Белоруска православна црква, иначе, посвећује велику пажњу борби против сектанства на свом подручју и ангажује врсне стручњаке у овој области.

Приредио с руског: А.Ж.
Извор: Поуке/Православие.ру