Патријарх Иринеј: О календару

Удружење "Милутин Миланковић" представило је синоћ у цркви Светог Лазара Косовског у крипти Храма Светог Саве зборник радова "Срби и календарско питање".

Сабрање је отворио Његова Светост Патријарх Српски Иринеј словом о Милутину Миланковићу.

О књизи су говорили потом протојереј-ставрофор проф. др Владимир Вукашиновић, проф. др Стево Шеган и мр Радован Калабић уз појање Љубомира Манасијевића и здравице Драгише Симића, док су програм водили глумци Александар Ранковић и Ивана Зечевић.

На крају се обратио и организатор скупа мр Славко Максимовић, председник Удружења. Како подвлачи мр Максимовић, у књизи која је урађена у договору и уз подршку СПЦ и која је рађена за ширу јавност, показане су све карактеристике Миланковићевог календара: "Календар је питање науке - ми смо задовољни што је констатовано да је Миланковићева реформа календара потпуно прихватљива и што се тиче тачности и што се тиче црквених догми, а када се он може применити - то је ствар оцене СПЦ".

Књига је зборник радова са прошлогодишњег научног скупа "Срби и календарско питање".