Филм "ГДЕ СИ, АДАМЕ?" пред бијељинском публиком

Документарни филм „ГДЕ СИ, АДАМЕ?“ редитеља Александра Запорошенка биће приказан 01. новембра 2022. године у великој сали Центра за културу „Семберија“ у терминима од 19:00 и 21 час, приказујући живот једног од светогорских манастира изнутра, уз очување атмосфере и аутентичности.

Идејни творац и продуцент филма, ђакон Александар Плиска, током целе једне деценије проводио је велики део времена у манастиру Дохијар, на Светој Гори, живећи раме уз раме са тамошњим монасима и делећи са њима свакодневни живот и рад.Из истинског посматрања монашког живота унутар зидина Дохијара настао је документарни филм „ГДЕ СИ, АДАМЕ?“ у режији Александра Запорошенка.

Овај филм представља урањање у живот једног од манастира Свете Горе Атонске. Повучени монашки живот пун аутентичних ликова и свакодневних светаца излази на екран испод омота наших овоземаљских приоритета.

Оно што се појављује је фасцинантан извештај о потпуно неупоредивом начину живота унутар напредне монашке заједнице усред двадесет првог вијека.

Улазнице по цијени од 6 КМ могу се купити на билетарници Центра за културу „Семберија“.

Извор: Бијељина данас

НАЈАВА КУЛТУРА ФИЛМ МАНАСТИР ДОХИЈАР