(ПОЗИВ) 3. ПЈЕСНИЧКИ КОНКУРС

Црквена општина Брод и Српски књижевни клуб „Вихор“ Дервента

Уз благослов Његовог Преосвештенства  Епископа зворничко-тузланског г. Фотија, за одржавање културне манифестације „Покровско пјесничко саборовање“, поводом прослављања Покрова Пресвете Богородице, крсне славе храма и Општине Брод

ОБЈАВЉУЈЕ 3. ПЈЕСНИЧКИ КОНКУРС

Право учешћа на Конкурсу имају сви пјесници из цијелог свијета са двије пјесме православне духовне тематике.

Пјесме писане ћирилицом, искључиво у ворд документу / Times New Roman 12 /,  потписане пуним именом и презименом, са краћом биографијом и контакт податцима шаљу се искључиво на е -маил: [email protected]

Приређивач књиге је Ненад Симић.

Накнада за учешће на конкурсу се не плаћа - нема котизације.

Конкурс је отворен од 15. августа до 15. септембра 2022. године.

Пјесме аутора које буду примјерене садржајем и техничким условима конкурса биће објављене у заједничком зборнику.

Промоција заједничког зборника и одржавање манифестације „Покровско пјесничко саборовање“ биће у мјесецу октобру у Броду.

Учешћем на конкурсу пјесници остварују право наступа на манифестацији у Броду, а сваки аутор биће награђен зборником  и другим поклонима.

Ове године организатори у плану имају да награде најмлађег и најстаријег учесника конкурса пригодним поклоном ( обавезно навести  године старости уз пријаву).

ОРГАНИЗАТОРИ

НАЈАВА ПОКРОВ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ КУЛТУРА БРОД