(ВИДЕО Најава) ПАТРИЈАРХ ПОРФИРИЈЕ У ЗВОРНИКУ

Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије учиниће дводневну посјету Епархији зворничко-тузланској 20. и 21. септембра.

Патријарха Порфирија у Старом храму Рођења светог Јована Крститеља у Зворнику дочекаће Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије са свештенством, монаштвом и верним народом у сриједу 20. септембра у 17.30 часова када ће бити служен свечани чин доксологије.

У четвртак 21. септембра Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије служиће Свету архијерејску литургију и обавити чин великог освећења Саборног храма Рођења Пресвете Богородице у Зворнику са почетком у 9 часова. Дочек Његове Светости је у 8.30 часова.

​Након евхаристијског сабрања и бесједе Његове Светости биће уприличено освећење славских дарова и културно-умјетнички програм.

НАЈАВА ПАТРИЈАРХ ПАТРИЈАРХ ПОРФИРИЈЕ ЗВОРНИК ПАТРИЈАРХ У ПОСЈЕТИ ЕПАРХИЈИ