ЈАВНИ ПОЗИВ за учешће на осмој колонији „Крст Патријарха Павла“

"Дани Патријарха Павла“ у Чачку са огранцима у Кућанцима, Гацку, Никшићу и Призрену, у сарадњи са Епархијом жичком, покровитељом манифестације градом Чачком у организацији удружења „Павле – живот по Јеванђељу“, објавили су јавни позив за учешће на осмој дрворезбарској колонији „Крст Патријарха Павла“, која се организује у славу лика и дела Патријарха Павла. Манифестација је ове године део пројекта Чачак - престоница културе Србије 2023 (Чачанска Родна).

Сви заинтересовани који се баве дрворезом а желе да учествују на осмој колонији „Крст патријарха Павла“ - потребно је да доставе ручно изрезбарен дрвени крст до 31. августа 2023. године на адресу: „Дани Патријарха Павла“, Кнеза Васе Поповића 14/5, 32000 Чачак. Вашу намеру учешћа на колонији доставите организатору до 30. јуна 2023. године на електронску адресу [email protected].

Стручни жири ће оценити приспеле радове и одабрати најлепши крст чији аутор добија главну новчану награду и плакету, а остали учесници новчану награду и захвалницу.

Висина крста треба да буде највише 33 цм (укључујући и постамент уколико је крст са постаментом).

На свечаности, сабору, у манастиру Благовештење кабларско у Овчар Бањи, на Дан Воздвижења Часног Крста (Крстовдан), 27. септембра 2023. године, после Свете Литургије, организује се свечаност на којој се додељује награда и захвалнице учесницима колоније.

Трајно се чувају радови, ручно резбарени крстови, од прве колоније која је одржана 2016. године.

Награђени и најлепши крстови се јавности представљају изложбама које ће се организовати где за то постоји интересовање, широм васељене.

Удружење „Павле - живот по Јеванђељу“ као организатор Манифестације ће, у сарадњи са градом Чачком од крстова Колоније и портрета Патријарха Павла, како је и наговештено, приредити сталну поставку у Чачку када се за то обезбеди адекватан простор.

Организатори поручују: "Изрезбарите и принесите и Ви крст у знак поштовања према лику и делу Патријарха Павла који ћемо заједно узнети њему у част, на свечаности, 27. септембра 2023. године у манастиру Благовештење у Овчар Бањи код Чачка.

Будите и ви део приче која промовише највеће вредности овоземаљског живота, живот по Јеванђељу, угледањем на живот и дело Патријарха Павла".

Извор: Слово љубве

НАЈАВА ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЧАЧАК ДРВОРЕЗ