БИЦИКЛИСТА И ЧТЕЦ У ЦРКВИ

Фото: Епархија зворничко-тузланска
У овогодишњиј  чувеној Међународној бициклистичкој трци Београд - Бањалука која је у рангу највећих свјетских такмичења поред жеље да сви учесници стигну до циља успјешно без повреда и потешкоћа посебно нас радује учешће нашег суграђанина Ђорђа Купусовића који је једини учесник ове трке из Бијељине.

Поред  успјешне спортске каријере, Ђорђе је дугогодишњи чтец у Саборном храму Рођења Пресвете Богородице у Бијељини и прави је примјер младог хришћанина који спаја спорт и активно учешће у литургијском животу Цркве.

Подсетимо се, још у фебруару г. Владимир Куваља директора Бициклистичког савеза Републике Српске и БиХ и организатор утрке је био на пријему и благослову код Епископа Фотија. Куваља је тада са Епископом Фотијем разговарао о трци која се ове године одржава 16. пут, а која је највећи спортски догађај у Републици Српској.

СПОРТ БИЦИКЛИЗАМ