Борба за очување ћирилице и правописа у ХЕРЦЕГОВИНИ

По благослову епископа зворничко-тузланског господина Фотија и епископа захумско-херцеговачког господина Димитрија одржан је низ активности у Херцеговини у оквиру пројекта „Сизифова борба за очување српског језика, ћирилице и правописа“ аутора ђакона Бојана Јокановића из Добоја.

На позив организатора из Народне библиотеке „Владимир Гаћиновић“ из Билеће одржана је промоција правописних књига у Дому културе „Јевто Дедијер“ у петак, 25. новембра 2022. године.

У недјељу,  27. новембра 2022. године, након литургијског сабрања, у Епархијском дому у Требињу приређена је недјељна радионица за дјецу. Радионици под називом "Сизифова борба за ћирилицу и правопис", која је одржана на иницијативу и уз подршку требињских вероучитељица и братства храма, присуствовало је мноштво дјеце предшколског и основношколског узраста.

У недјељу у 17 часова у Културном центру у Требињу у организацији Српског удружења „Ћирилица“ одржана је промоција књига и стваралаштва ђакона Бојана Јокановића. Велики број свештенства, монаштва, дјеце и грађана уз присуство медија подржали су сизифовску битку за спас српског језика.

КУЛТУРА ПРАВОПИС СРПСКИ ЈЕЗИК ЋИРИЛИЦА СИЗИФ ЕПАРХИЈА ЗАХУМСКО-ХЕРЦЕГОВАЧКА