Сједиште једне свјетске религије у плану да се отвори следеће године

Сједиште Једне Свјетске Религије планира се отворити 2022. године. Сједиште ће се звати Абрахамова породична кућа и гради се на острву у граду Абу Даби на истоку земље.
Сједиште се ради у сарадњи с папом Фрањом и сунитским муслиманским вођом, шеиком Ахменом ал-Таyебом, након што су обојица потписали глобални мировни споразум под називом Доцумент оф Хуман Фратернитy фор Њорлд Пеаце (Документ људског братства за мир у свијету).
Наведена сврха Абрахамове обитељске куће је унијети разумијевање и толеранцију између вјера, али постоји неколико значајних изазова. Прво, Абу Дхаби је дио УАЕ -а у којему је хришћанима забрањено прозелитизирати (Радња покушаја да некога преобратите из једне вјере, увјерења или мишљења у другу), а преобраћење са ислама је забрањено. Папа представља римокатолицизам гдје хришћани могу слободно прећи на ислам, али грађани Абу Дхабија не могу изабрати Криста.
Можда, попут Абрахамове породичне куће која обећава толеранцију и разумијевање, устав УАЕ такођер јамчи слободу вјероисповијести “у складу с успостављеним обичајима”, али враг је у детаљима. Иако су одређене праксе (попут преласка из ислама) изравно забрањене, казнени закон УАЕ -а односи се на шеријатски закон који строго забрањује отпадништво.

Сједиште једне свјетске религије имат ће три зграде; по једна зграда представља џамију, цркву и синагогу. Међутим, црква не смије имати криж на згради као методу за њезино идентифицирање, јер је незаконито истицање хришћнског крста на згради у УАЕ.

Иако се обично не проводи, учење да је Исус једини Бог сматра се чином вријеђања Аллаха или Посланика Мухаммеда, а починитељи могу бити кажњени казном затвора пет или више година, новчаном казном од 250.000 дирхема (68.100 долара) до два милиона дирхема ( 545.000 УСД), а хришћани могу бити депортирани.
Да би се повећала забуна око доношења разумијевања и толеранције, сунитски муслимански вођа, шеик Ахмен ал-Таyеб, који се нашироко сматра за ‘умјереног’ муслимана, снажно вјерује да би муслимани који пређу из ислама у било коју другу вјеру (укључујући хришћанство) требали бити убијени.

Дакле, ако је идеја сједишта Једне Свјетске Религије донијети толеранцију и разумијевање, зашто га онда градити у муслиманској земљи у којој је преобраћање незаконито и зашто то чинити заједно с муслиманским клериком који учи да муслиманске отпаднике треба убити? Није ли то у супротности толеранцији и разумијевању?
С овим грађевинским пројектом бит ће повезано међувјерско вијеће које ће надзирати пројекте којима је циљ унаприједити толеранцију, но можда ће толеранција бити само једносмјерна.
У 2020. Уједињени народи донијели су закон против богохуљења којег већина хришћана није свјесна. Лабаво преведени закон, који су прихватили УАЕ, забрањује свако учење против ислама, укључујући библијска учења која би се могла сматрати увредљивима.
Већина хришћана разумије појам “једна свјетска религија” како би се односило на спајање свих религија, укључујући хришћанство, у јединствену глобалну религију. Многи хришћани вјерују да је “једна свјетска религија” изравно повезана с посљедњим данима када ће Антихрист успоставити једну свјетску религију која ће бити повезана с једном свјетском владом и довести до жига звијери.
Аутор: ЕУГЕНЕ
Превео: Чедо Тодоровић