ИЗРАЕЛ ПЛАНИРА ГРАДЊУ ХРАМА

Махмуд Хабаш, Саветник Председавајућeг за религијска и исламска питања при палестинским властима, у среду је изјавио да позиви досељеника на уништење Куполе на стени на Храмовној гори представљаују озбиљну претњу. Изјава је дата након што је званична палестинска новинска агенција Вафа (Wafa) известила да су ционистичке организације које подржавају изградњу Трећег храма на Храмовној гори затражиле од израелских власти да упуте предлог Ресору за исламске фондове у Ал Кудсу (Јерусалим) и јорданској влади да се сруши Купола на стени и на њеном месту подигне Храм.

Хабаш је у изјави навео да „досељеници“који упућују ове позиве уживају широку подршку од стране Премијера Бењамина Нетањахуа.

Додао је да је забрањено игнорисати такве подстреке, те да Арапи, мислимани и цео свет морају на њих дати оштар одговор.

(www.qodsna.com 07.01.2021)