Поново се отвара древна библиотека манастира Свете Катарине

У Египту се данас (16.децембар), након реновирања, поново отвара древна библиотека у манастиру св. Катарине у јужном Синају.
Данашња церемонија одржава се три године након почетка радова на Библиотеци, а присуствовало јој је неколико амбасадора земаља Запада, као и египатски званичници.
Архиепископ манастира, монах Дамјанос, рекао је да се у овој библиотеци налази друга највећа збирка древних кодекса и рукописа на свету, а да је једина већа библиотека Ватикана, преноси АП.
Манастир Свете Катарине подигнут је у шестом веку и један је од најстаријих православних манастира на свету. Налази се на Унесковој листи светске баштине и једна је од главних туристичких атракција јужног Синаја.
Подигнут је у подножју Синајске горе, где је, како се верује, Мојсије од Господа добио Десет заповести.
У манастиру тренутно живи мали број монаха, који врше већ вековима непромењене обреде.
ИЗВОР: ТАЊУГ