Љељеначка

Парох:
Синиша Пајкановић, протонамјесник

О парохији

Љељеначка парохија у Љељенчи основана је 1999. године, а до тада је била у саставу Чађавичке парохије у Доњој Чађавици.

Парохију чине: село Љељенча, Бријесница (дио села), Средња Чађавица (дио села) и Горња Чађавица (дио села), те заселак Обарска Буковица у селу Велика Обарска.

Парохијски храм

Храм Пресвете Тројице у Љељенчи

Градња храма, димензија 17,5х8,5 метара, почела је 2000. године, а темеље је освештао 21. јуна исте године епископ зворничко-тузлански г. Василије. Пројекат храма израдила је архитекта Ђурђија Ђукић из Бијељине.

Градња храма завршена је 2008. године, а освештао га је 07. септембра исте године надлежни архијереј г. Василије.

Иконостас од славонског храста у дуборезу израдио је Боро Даниловић из Чачка, а иконе на иконостасу живописао је Горан Пешић из Чачка. Храм живопише Синиша Будимир из Бијељине.