Угљевик Сјевер - Храм св. Козме и Дамјана

Парох:
Душко Танацковић, протојереј-ставрофор

О парохији

Угљевичка парохија са сједиштем у Угљевику - Сјевер основана је 2018. године.

Парохију чини Угљевик Село са засеоцима и насеље Угљевик - Сјевер.

Парохијски храм

Земљиште за овај храм освештао је епископ зворничко-тузлански г. Хризостом 13. априла 2015. године. Исти епископ освештао је темеље храма 14. јула 2015. године. Димензије овог храма су 26х18 метара. Кум темеља био је Александар Ацо Живановић из Доње Трнове.

Храм Преподобног Сисоја Великог као и Светосавски дом са пратећим објектима у селу Угљевик Село започети 2017. а завршени и освештани 2018.

Храм Преподобне мати Параскеве - Свете Петке у Старом Угљевику. Градња храма, димензија 12х6 метара, почела је 1966. године према пројекту архитекте Слободана Лукића из Бијељине. Темеље је освештао, по благослову епископа зворничко-тузланског Лонгина Томића, протојереј-ставрофор Бориша Старовић 20. јула 1967. године. Храм је освештао епископ зворничко-тузлански Лонгин Томић 07. септембра 1969. године. Земљиште на којем је овај храм, као и сам храм у поступку је за експропријацију.

У Старом Угљевику постојао је темељ храма чија је градња почела 1939. године, али послије Другог свјетског рата општинске власти нису дозволиле наставак градње, већ је, експлоатацијом угља, ова парцела прекопана са темељима тога храма.