Ражљевачка

Парох:
Кристијан Ђокић, протонамјесник

О парохији

Ражљевачка парохија основана је 1999. године, а чине је села: Ражљево, Попово Поље, Слијепчевићи, Сандићи и Гредице 2.

У овом мјесту дјеловао је богомољачки покрет, који је имао и свој дом. То је било „Братство Светог великомученика Димитрија“, основано 1932. године. Дом је био на земљишту Михаила Стевића. Објекат је 1938. године пренесен на земљиште Спасоја Кисића поред некадашњег молитвишта. Земљиште је купљено и исплаћено, али никада није преведено. Овај дом је према наредби комунистичких власти порушен 04. септембра 1952. године.

На простору села Слијепчевића постојало је Братство Светог Стефана Дечанског, основано 1939. године. Братство је имало свој дом на земљишту које је дато у замјену за парцелу гдје се данас налази храм. У храму се чува стара икона Светог Стефана Дечанског, која је припадала Хришћанској заједници.

Парохијски храм

Храм Светог великомученика Димитрија у Ражљеву. Храм је димензија 15,5х8 метара. Градња храма почела је 1990. године према пројекту Пројектног бироа „Делта“ из Брчког, а исте године 04. јуна темеље је освештао епископ зворничко-тузлански г. Василије. Градња храма и унутрашње уређење истог завршено је 1991. године, а храм је освештао 21. јула исте године надлежни архијереј г. Василије.

Иконостас од храстовине израдио је столар Милан Ивановић из Брчког. Иконе на иконостасу живописао је Горан Илић из Београда. Године 2014. постављене су нове иконе које је живописао Горан Пешић из Чачка. Храм је живописао секо-техником Горан Пешић из Чачка.

Матичне књиге

Парохијске матичне књиге воде се од 1999. године.