ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПРЕДВОДИО ПРОСЛАВУ ПЕДЕСЕТНИЦЕ У ТЕСЛИЋУ

Епископ Фотије: БУДИМО НАРОД СВИХ СВЕТИХ​Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије служио је на празник Силаска Светог Духа на апостоле Свету архијерејску литургију у храму Пресвете Тројице у Теслићу.

Богослужења

Епископ Фотије: НАШЕ МИСЛИ ТРЕБА ДА СУ ТАМО ГДЕ ЈЕ ГОСПОД ХРИСТОС, СА ДЕСНЕ СТРАНЕ ОЦА НА НЕБЕСИМА

Наша философија и наше мисли треба да буду тамо где је Господ Христос, са десне стране Бога и Оца на небесима, поручио је Епископ Фотије на слави храма у доњем Брезику.

Епископ Фотије: ОБНОВА СВЕТИЊА - ВЕЛИКИ БЛАГОСЛОВ

Живот се враћа тамо гдје се обнавља црква, поручио је Његово преосвештенство епископ зворничко-тузлански Фотије који је данас, у присуству многобројних вјерника, освештао конак Манастира Светог пророка Јеремије у Рожњу, селу у федералној општини Сапна.

БИЈЕЉИНА: ОБИЉЕЖЕНА СЛАВА МАНАСТИРА СВЕТОГ ВАСИЛИЈА ОСТРОШКОГ

Епископ Фотије: СВ. ВАСИЛИЈА ОСТРОШКОГ СУ ВЕЋ ЗА ЖИВОТА СМАТРАЛИ СВЕТИМ

ЛИТИЈА И ПОМЕН ПОГИНУЛИМ БОРЦИМА У ЛОПАРАМА

У поводу крсне славе општине Лопаре служен је и помен за 242 погинула борца Војске Републике Српске из ове мајевичке општине.

ЖИВОНОСНИ ИСТОЧНИК / СЛАВА ЕПАРХИЈЕ ЗВОРНИЧКО-ТУЗЛАНСКЕ

Изабраној од свих родова, Владичице Богородице, која нам благодатну помоћ јављаш, похвалне песме Ти певамо ми слуге Твоје Богородице. А Ти, као Преблага Мати Божија, излиј на нас велику и богату милост Твоју, болести наше исцели и тугу ублажи, да Те благодарствено призивамо: Радуј се, Владичице наша, која Живоносни Источник на верне изливаш! (Кондак 1.)

Страна 12 од 38